Praha památky

Praha je město které je na unikátní a krásné památky velmi bohatá. I proto je Prah hlavním místem turistů v české republice. Ale i tato tradice je na ústupu, turisté mnohem častěji jezdí do jiných částí české republiky aby se o naší zemi dozvěděli co nejvíce. Také Brno je na turisty v poslední době velmi bohaté. Ale do Prahy jezdí pořád více turistů kteří si z české republiky odnášejí pořád častěji lepší pocit častěji a častěji.

Pokud by jste hledali Pražské památky na internetu tak najdete tolik že není možné za jeden víkend projít všechny. Hlavní dominanty prahy zůstávají stále Karlův most, Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha, Pražský hrad, Pražský orloj a další.  Karlův most je nejstarší stojící most přes Vltavu v praze. Na místě kde nyní stojí Karlův most nebyl na tomto místě první, na tomto místě  stál před tímto mostem. Juditin most, který byl stržen jarním táním ledu v roce 1342. O několik let později, přesně roku 1357 započala stavba Karlova mostu, který se ale nejmenoval Karlův, tento název se vžil až o hodně později roku 1870. Původně se mostu říkalo Pražský nebo kamenný.

Staroměstský orloj, je velmi oblíbenou památkou turistů, kteří vydrží dlouho čekat aby viděly pětiminutové představení. Orloj je velmi sofistikované zařízení které již funguje více jak 600 let. Tento orloj ukazuje spoustu údajů jako třeba, polohu slunce, hvězd, měsíce a další.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Umění a památky v Praze a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.