Praha Smíchov

Smíchov je jedna z částí Prahy, jako jejím centrem považuji Náměstí Anděl. Kde je i veden jeden z největších dopravních uzlů. Je zde také obchodní centrum Nová Smíchov. V tomto obchodním centru najdete všechno na co si jen můžete vzpomenout. Od restaurací , kina, kavárny, obchod s potravinami až po bowlingovou dráhu.

Z tohoto centra je velmi těžké se dostat dále do města, protože zde nabízí opravdu vše co jen člověk potřebuje k životu. Ale pokud se chcete jít bavit, najdete zde další spoustu míst kam jít. Jsou zde hned dvoje Potrefené Husy, což je franšíza pivovarů Staropramen který zde také sídlí. Nedaleko tohoto náměstí najdete i autobusové nádraží, které zde má velmi velkou rozlohu.

Na Smíchově najdete kromě několika obchodních center i několik dopravních uzlů. Tím hlavním který využíván mimopražskými občany je Smíchovské nádraží. Historie tohoto nádraží se datuje od roku 1862 kdy smíchovské nádraží zahájilo provoz. V té době to byla konečná stanice která vedla z Plzně. Po několika letech se do tratě napojila další trať z Hostivic. Ze začátku provozu této tratě až do roku 1888 používala tato linka jen k nákladním účelům.

Na Andělu je možné sehnat jak luxusní tak i o něco skromnější a levnější ubytování. Hlavními dopravními uzly na toto náměstí je metro B, A také spousta autobusových a tramvajových linek.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Smíchovské centrum a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.